Pejzaże Karkonoszy okiem artysty

Już od 22 września w Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu miłośnicy sztuki oraz pejzażu Karkonoszy będą mogli podziwiać dzieła wyjątkowego artysty, malarza, ilustratora,rzeźbiarza, grafika – Jerzego Jakubowa. Prace tego artysty stanowią istną uczta dla zmysłów.

Wystawa jest hołdem dla piękna i mocy górskiego pejzażu, jakie zostały uwiecznione wpracach autora przez prawie pół wieku, bo od 1970 roku do dzisiaj. To podróż przez czas i przestrzeń, pokazująca niezwykłą ewolucję myśli artystycznej oraz sposobów jej wyrażania.

Prace Jerzego Jakubowa zachwycają nie tylko precyzją detali, ale także wyrafinowanympodejściem do koloru i kompozycji. Podobnie jak Karkonosze – Góry Olbrzymie, którestanowią źródło jego inspiracji. Z jednej strony dzieła są pełne zmienności i nastroju, możemy w nich dostrzec wyraźne kontury górskich form, z drugiej, iluzjonistyczne kadry przenoszą widza w inny wymiar, w którym świat przyrody miesza się z wyobraźnią artysty.

Nie można przegapić tej niezwykłej podróży przez Karkonosze, która prezentuje świat pejzażu górskiego w sposób zupełnie wyjątkowy. To wystawa, która z pewnością zostanie wpamięci odwiedzających na długo, stanowiąc inspirację do odkrywania piękna natury także w sztuce. Warto już teraz zaplanować wizytę na ekspozycji  Góry Olbrzymie - Solastalgia, która może być jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych, wzbogacających widza ozupełnie nową perspektywę postrzegania krajobrazu, w którym w sposób zupełnie magicznyprzyroda i sztuka spotykają się i łączą w harmonii.Opublikowano: 2023-09-17 11:44:59
Autor: Redakcja