Rynek nieruchomości w Karpaczu

Po bomie spowodowanym przez pandemie, gdzie nieruchomości w Karpaczu były jednym z najlepszych miejsc do inwestowania, przyszła pora na znaczne spowolnienie.
Widać to po ilości ofert oraz długości czasu przez jaki nieruchomości są wystawiane na portalach ogłoszeniowych.

Aktualnie  wystawionych jest na sprzedaż kilkadziesiąt pensjonatów i hoteli w Karpaczu w cenie od 1 do 29 milionów.  Zwykle hotele i pensjonaty szukają nowego właściciela od roku do kilku lat w przypadku tych najdroższych i największych hoteli.
Rynek mieszkaniowy jest najbardziej dynamiczny i tutaj średnio mieszkanie na nowego nabywcę czeka kilka miesięcy.

Wystawionych jest  na sprzedaż kilkadziesiąt mieszkań z rynku wtórnego oraz około 100 apartamentów z kilku nowych zakończonych inwestycji lub będących jeszcze w trakcie budowy.
Nowe apartamentowce powstały np, na Skalnym Osiedlu w pobliżu Kruczych Skał
Duza inwestycja będaca już sprzedazy powstaje na ulicy Kąpielowej, obok Hotelu Gołębiewski. To kilkadziesiąt apartamentów w 4  budynkach.
Ciekawą inwestycją w pobliżu Kościółka Wang jest renowacja przedwojennego Hotelu Sansoussi.  Będzie tu 109 apartamentów. Przed wojną był to najbardziej ekskluzywny hotel w Karpaczu, a przez ostatnie kilkadziesiat  lat popadał w ruinę. Dzięki nowej inwestycji ma szansę odzyskać dawny blask.


Galeria

  • budowa Hotelu Sansoussi (lato 2022)

    budowa Hotelu Sansoussi (lato 2022)

  • ulica Kąpielowa obok Hotelu Gołębiewski  (lato 2022)

    ulica Kąpielowa obok Hotelu Gołębiewski (lato 2022)

  • Skalne Osiedle (lato 2022)

    Skalne Osiedle (lato 2022)

Opublikowano: 2022-12-08 08:34:41
Autor: Redakcja